Lovela Baby – oficiální web

Navrhnutá so starostlivosťou a láskou
pre citlivú pokožku vášho bábätka
 

Pranie s Lovelou

 

Ako prať?

Spôsob prania je veľmi dôležitý, obzvlášť u malých detí a osôb s citlivou pokožkou. Preto vám prinášame niekoľko rád a tipov, ako čo najlepšie a najjednoduchšie vyprať, na čo si dávať pri praní pozor a ako sa správne vyznať v symboloch na oblečení.

 
Teplota prania
Triedenie podľa farieb
Dávkovanie pracích prostriedkov
Tvrdost vody
Co znamenají symboly na oblečení?

Teplota prania je veľmi dôležitá. Preto si pozorne prečítajte nasledujúce body, aby ste sa vyhli prípadným problémom alebo zničeniu bielizne.

  • Najprv skontrolujte, v akej maximálnej teplote je možné dané oblečenie prať. Túto informáciu nájdete na štítku od oblečenia. Ak budete dodržiavať odporúčanie výrobcu, oblečenie vášho bábätka zostane dlhšie ako nové.
  • Teplotu je nutné prispôsobiť miere znečistenia danej bielizne. Na mierne znečistenú bielizeň stačí nastaviť práčku už na 30 °C. Pri silnejšom zašpinení či výskyte zle odstrániteľných typov škvŕn perte na maximálnej odporúčanej teplote výrobcu bielizne.
  • Obliečky pre deti je najlepšie prať minimálne pri 60 °C. Pri týchto teplotách sú zničené aj roztoče, ktoré môžu u detí spôsobovať alergické reakcie.
  • Nezabudnite prať oddelene oblečenie z vlny (napr. svetre, šály). To je najlepšie prať ručne, kvôli väčšej šetrnosti. Navyše tak zamedzíte, aby sa vlákna vlny prichytili na ostatnom oblečení.

Varovanie: Odevy z vlny a chlpatých tkanín nie sú vhodné na nosenie u veľmi malých detí. Môže ľahšie dôjsť k podráždeniu pri kontakte s citlivou pokožkou. Vzhľadom na nebezpečenstvo udusenia by ste nemali obstarávať malým deťom oblečenie, kde hrozí prehltnutie malých častí, ako sú napríklad gombíky.