Lovela Baby – oficiální web

Navrhnutá so starostlivosťou a láskou
pre citlivú pokožku vášho bábätka
 

Lovela pre zdravie

 
 

Starostlivosť o detskú pokožku

Pokožke vášho bábätka je potrebné venovať špeciálnu starostlivosť a pozornosť. Všetko, čo prichádza do kontaktu s pokožkou dieťaťa, by malo byť dermatologicky testované a vyrobené s ohľadom na špecifické potreby detskej jemnej pokožky.

Krátko po narodení je novorodenecká pokožka pokrytá slizom plodu. Ten zabraňuje vysúšaniu pokožky a chráni ju pred podráždením. Detská pokožka je veľmi citlivá na podráždenie, pôsobenie alergénov a bakteriálne infekcie. Mazové a potné žľazy sú ešte málo rozvinuté, a preto ešte málo účinné. V porovnaní s dospelými obsahuje detská pokožka omnoho viac vody a soli.

 

Ako sa teda starať riadne o detskú pokožku?

Teplota vody pri kúpaní vášho dieťaťa by mala byť blízko k telesnej teplote (cca 37 °C). Príliš horúci kúpeľ spôsobuje narušenie ochrannej vrchnej časti pokožky dieťaťa. Kúpeľ by mal trvať maximálne 5 – 10 minút. Na umývanie detí nepoužívajte bežné mydlá a najmä nie parfumované kozmetické prípravky, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky.

Po kúpeli dieťa jemne osušte mäkkým uterákom, vyvarujte sa hrubého utierania. V prvých týždňoch života môžete do kúpeľa na zvláčnenie pokožky nakvapkať trochu olivového oleja. Neskôr je lepšie používať špeciálne krémy pre deti. Počas dňa nezabudnite na hydratáciu pokožky dieťaťa pomocou krémov na to špeciálne určených.

Detské šampóny je možné spravidla použiť zároveň aj na umývanie pokožky, odporúčame však investovať do špeciálnych hypoalergénnych šampónov.

Detské oblečenie vždy perte v špeciálnom prášku, ktorého zloženie je dermatologicky testované a nevyvoláva alergie. Oblečenie by dieťaťu nemalo brániť v pohybe, malo by byť vzdušné, z bavlny a samozrejme riadne vyprané. Vyvarujte sa oblečenia z vlny, syntetických látok a kožušín.

V lete chráňte dieťa pred priamym slnkom a vždy ho nezabudnite natrieť ochranným krémom s dostatočným UV filtrom. V zime, a to najmä pri nízkych teplotách, je potrebné tiež používať ochranné krémy, predovšetkým na exponovaných častiach tela.